O nas

Nazywam się Sylwester Jabłoński i jestem założycielem oraz właścicielem firmy Parkiety Jabłoński. W naszej rodzinie miłość do drewna przekazywana jest z pokolenia na pokolenie od ponad 140 lat. Pasja ta zainspirowała mnie do założenia firmy specjalizującej się w tworzeniu podłóg litych z najszlachetniejszych gatunków drewna.

Przez niemal 30 lat działalności nieustannie rozwijamy nasze produkty, a nasze doświadczenie łączymy z nowoczesnymi trendami, odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Niezmiennie stawiamy na najwyższą jakość oraz innowacyjność, o czym świadczy droga, którą wspólnie z całym zespołem przeszliśmy w ciągu ostatnich trzech dekad. Jednak nie stajemy w miejscu i odważnie planujemy kolejne kroki na ścieżce naszego rozwoju.

Historia firmy

Od początku nasze podłogi produkowane były nie od półwyrobu a od drewna okrągłego, przywiezionego prosto z lasu.
2021 / 2023 r.
powiększyliśmy plac składowania fryzy przyjeżdzającej z tartaków. Postawiliśmy kolejne najbardziej zaawansowane Suszarnie które również wymagały zakupu większego pieca grzewczego dodatkowo z względów ekologicznych staliśmy się niezależni Energetycznie dzięki produkcji prądu z paneli fotowoltaicznych.
2019r.
Odkąd wybudowaliśmy kolejne suszarnie i zwiększyliśmy nasze możliwości, apetyt naszych odbiorców również się zwiększył. Aby sprostać ich oczekiwaniom wybudowaliśmy kolejną halę i zakupiliśmy najnowsze maszyny niemieckiego producenta Schroeder. Dzięki nowym możliwościom dalej jesteśmy wstanie się rozwijać i produkować znacznie większe ilości nie tracąc na jakości wykonywanych podłóg.
2018r. 22 Sierpnia
Odsłaniamy kulisty naszej produkcji. W jednym z odcinków programu “Polak Potrafi” zrealizowanych przez telewizję TVN Turbo przedstawiamy cały proces produkcji, od wielkiego bala drewna do wykończonej podłogi pokrytej lakierem lub olejowoskiem naturalnym.
2017 r.
Kolejny etap rozbudowy naszego zakładu. Napływające zamówienia zalewają nas nieustannie. Kolejne dwie najnowsze technologicznie suszarnie ruszają pełną parą. Dzięki nowym budynkom jesteśmy w stanie zwiększyć naszą produkcje o ponad 50% dotychczasowych przerobów. Nadszedł również czas na uruchomienie nowych jeszcze większych powierzchni magazynowych.
2016 r.
Do naszej linii produkcyjnych dołącza nowa maszyna do szczotkowania drewna. Dzięki tej maszynie wzbogaciliśmy naszą ofertę o pozycje postarzane, które stały się dla wielu produktem nie do zastąpienia.
2015r. 3 Kwietnia
Wśród pozostałych maszyn pojawią się kolejne, 6-głowicowe, które jeszcze precyzyjniej pozawalają nam na obróbkę końcową drewna.
2015r.
Część naszego zespołu pomaga przy tworzeniu filmu edukacyjnego dla nowych pokoleń stolarzy. Chętnie dzielimy się  wiedzą, którą nabywamy poprzez naszą wieloletnią praktykę.
2014 r.
FSC 100% Certyfikat ten jest nadawany organizacjom, które pozyskują surowiec do produkcji wyrobów z obszarów leśnych, na których prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka zasobami leśnymi oraz są przestrzegane prawa społeczne i pracownicze. Certyfikat ten potwierdza, że drewno jakie kupujemy pochodzi z legalnych źródeł, a na miejsce zakupionego przez nas surowca sadzone są młode sadzonki, które w przyszłości godnie zastąpią swoich poprzedników.
2010 / 2013 r.
Aby wzbogacić naszą ofertę poszerzamy horyzonty i do naszej firmy dołączają produkty o wykończonej powierzchni Linia lakiernicza firmy Cefla przeznaczona jest do nakładania lakierów UV oraz olejów naturalnych. Rejestracja znaku flooria pozwala na stworzenie kolekcji podłóg wykończonych, wszystkie produkty Flooria opuszczające naszą linnie produkcyjną posiadają numer seryjny znak firmowy oraz potwierdzenie zgodności produktu z normą Europejską (CE). nowa linia do pakowania pozwala na dokładne zabezpieczenie produktów.
2009 / 2010 r. Marzec - Sierpień
Duże zainteresowanie naszymi produktami na arenie międzynarodowej zmobilizowało nas do podjęcia kolejnych kroków rozwojowych, w tym okresie powstała nowa hala produkcyjna oraz budynek magazynowy który wyposażyliśmy w urządzenia pozwalające na kontrole klimatu wewnątrz pomieszczeń. Aby wszystko pracowało na najwyższym poziomie, stare filtry zostały zamienione na nowoczesny system odpylania co znacznie usprawniło gospodarkę odpadami. Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów i zwiększyć możliwości produkcyjne postawiliśmy kolejne zautomatyzowane suszarnie oraz nową kotłownie która pozwoliła na pracę wszystkich suszarni w tym samym czasie.
2008 r.
Uruchomienie parzelni wysokotemperaturowej do modyfikacji termicznej drewna. W naszej ofercie pojawiły się podłogi jesion termo w dwóch kolorach: bursztyn oraz koniak, jakiś czas później do Oferty Termo drewna dołącza Dąb w  wersji Antyk Natur. Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce dysponujących własną tego typu komorą dzięki czemu dzisiaj jesteśmy jednymi z bardziej doświadczonych w obróbce termo-drewna. Rozwój zdeterminował konieczność zatrudnienia nowych pracowników biurowych oraz podzielenia administracji na określone działy co z kolei pociągnęło za sobą konieczność powiększenia przestrzeni biurowej.
2003 / 2005 r.
Powstanie pierwszej hali produkcyjnej. Dotychczasowa produkcja zostaje przeniesiona z kilku budynków gospodarczych pod jeden dach nowej hali. Uruchomienie dwóch suszarni w pełni elektronicznym, programowanym i automatycznym systemem kontroli procesu suszenia.
2000 r.
Przeniesienie części tartacznej zakładu do miejscowości Bujały. Od początku nasze podłogi produkowane były nie od półwyrobu a od drewna okrągłego, przywiezionego prosto z lasu. Dzięki temu mamy pewność pochodzenia drewna oraz jakości surowca. Dotychczas, zarówno przerób surowy jak i finalny, odbywały się w jednym miejscu. Konieczność rozwoju jednak wymusiła podział struktury organizacyjnej na dwa odrębne lecz zależne etapy: przerób mokry oraz finalny.
1998 r.
Milowy krok w historii oraz pewien symbol przejścia z mentalności małego rzemieślniczego zakładu w zakład produkcyjny.
1992r.
1992 – Oficjalny początek działalności firmy Zakład Stolarski Sylwester Jabłoński. Od tego dnia firma zaczyna działać jako producent podłóg drewnianych.

Skontaktuj się z nami

    Maciej Gwiazda

    St. Specjalista Ds. Sprzedaży

    Scroll to Top