Baza wiedzy » Klasyfikacja Dąb Termo Light Na ogrzewanie podłogowe

Klasy Drewna - Dąb Na ogrzewanie Podłogowe

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w modyfikacji termicznej drewna stworzyliśmy bezpieczny, ekologiczny produkt, idealny w systemach ogrzewania podłogowego. Kolor drewna został delikatnie przyciemniony, zachowując zbliżony odcień do naturalnego dębu.

Kluczowym elementem jest unikalny proces obróbki termicznej drewna opracowany przez naszą firmę we współpracy z kadrą naukową z Wydziału Technologii Drewna ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nasze innowacyjne lite produkty (zarówno z drewna Dębowego jak i Jesionowego) pomyślnie przeszły wielomiesięczne badania w Instytucie Techniki Budowlanej, uzyskując pełną aprobatę do zastosowania na ogrzewaniu podłogowym.

Kl. Naturalna 

Produkty z dębu modyfikowanego termicznie w klasie Naturalnej charakteryzują się eleganckim i dostojnym wyglądem. Jak sama nazwa wskazuję mają one naturalny rysunek- czyli usłojenie oraz charakterystyczną dla drewna dębowego kolorystykę, przy zachowaniu zwiększonej rozpiętości tonalnej typowej dla drewna modyfikowanego termicznie. Selekcja klasy Naturalnej przeprowadzona jest bardzo restrykcyjnie. Część robocza – prawa jest czysta od wad które miałby by negatywny wpływ na wygląd desek lub ich żywotność czy wytrzymałość. To idealny wybór dla miłośników naturalnego piękna drewna, którzy cenią harmonię i delikatności w podłodze.

Kl. Rustical

Ukazuje autentyczność i nieokiełznaną strukturę drewna. Zróżnicowany rysunek oraz występujące nieduże sęki to nie tylko elementy wizualne, lecz także narracja o historii drzewa, o jego warunkach wzrostu i życia. Te subtelne detale tworzą niepowtarzalną podłogę, która nie tylko podkreśla surowy charakter wnętrza, ale także dodaje mu naturalnego piękna i ciepła.

Bardziej szczegółowe informacje na temat klas drewna znajdą Państwo w Karcie technicznej produktu.

Sortowanie oraz inspiracje

Karta Techniczna Dąb Termo Light

Pozostałe wpisy

Zobacz wszystkie

Skontaktuj się z nami

    Maciej Gwiazda

    St. Specjalista Ds. Sprzedaży

    Scroll to Top