Baza wiedzy » Różnice między klasami drewna dębowego: Wybierz najlepszą dla siebie

Klasy Drewna - Dąb

Podłogi Dębowe - Wybór na Lata

W Parkiety Jabłoński stawiamy na trwałe, estetyczne materiały, które nadają podłodze naturalny i autentyczny wygląd. Parkiety dębowe mają piękne i eleganckie usłojenie. Klasyczna barwa drewna dodaje pomieszczeniom ciepła i naturalnej energii.

Kluczową charakterystyką użytkową dębiny jest jej twardość i wytrzymałość mechaniczna. Dzięki temu, wybierając podłogi dębowe, sięgamy po materiał, który jest stabilny, trwały i może służyć wiele lat. 

W naszej ofercie znajdują się zarówno wyroby wykończone na gotowo : lakierem lub olejem, jak i surowe.

Kl. Naturalna 

Jeśli cenisz prostotę i subtelną elegancję, ta klasa jest dla Ciebie. Dębowa podłoga w klasie naturalnej to klasyczne, ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale wpasuje się w praktycznie każde wnętrze, zachwycając swoją naturalnością. Wyróżnia się ona stonowaną kolorystyką i brakiem sęków, oferując tym samym spójny i harmonijny wygląd.

Kl. Standard

Dla osób poszukujących większej różnorodności w strukturze drewna, proponujemy klasę Standard. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną wnętrza o bardziej zróżnicowanym charakterze. Klasy Standard wyróżniają się różnorodnością kolorów oraz mogą zawierać delikatne sęki, co dodaje pomieszczeniom przytulności i niepowtarzalnego charakteru. Ta klasa drewna nie tylko nadaje pomieszczeniom indywidualny charakter, lecz także zachowuje swój niezmienny urok.

Kl. Rustical

Dla tych, którzy pragną podkreślić surowy, naturalny charakter swojego wnętrza, klasa Rustikal jest idealnym wyborem. Ta klasa cechuje się bogatszą różnorodnością barw i wzorów niż dwie poprzednie. Rustikal eksponuje wszystko to, co najbardziej autentyczne i nieokiełznane w strukturze drewna dębowego. Sęki i wyraźne przejścia kolorystyczne, zdobiące powierzchnię podłogi, opowiadają historię drzewa i warunków jego wzrostu. Wybierając Rustikal, decydujesz się na podłogę z duszą, która dodaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i głębi.

Bardziej szczegółowe informacje na temat klas drewna znajdą Państwo w Karcie technicznej produktu.

Sortowanie oraz inspiracje

Karta Techniczna Dąb​

Pozostałe wpisy

Zobacz wszystkie

Skontaktuj się z nami

    Maciej Gwiazda

    St. Specjalista Ds. Sprzedaży

    Scroll to Top