Baza wiedzy » Ekologiczne Podłogi do Ogrzewania Podłogowego

Ekologiczne Podłogi Do Ogrzewania Podłogowego: Dąb I Jesion W Procesie Modyfikacji Termicznej

Jednym z głównych atutów naszych litych podłóg przeznaczonych do ogrzewania podłogowego jest ich ekologiczność, w procesie obróbki termicznej używamy wyłącznie wysokiej temperatury i pary wodnej. Nie stosujemy żadnych środków chemiczny. Dzięki temu nasz produkt jest w pełni naturalny i przyjazny dla środowiska.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w modyfikacji termicznej drewna stworzyliśmy bezpieczny, ekologiczny produkt, idealny w systemach ogrzewania podłogowego. Kolor drewna został delikatnie przyciemniony, zachowując zbliżony odcień do naturalnego dębu. Kluczowym elementem jest unikalny proces obróbki termicznej drewna opracowany przez naszą firmę we współpracy z kadrą naukową z wydziału Technologii drewna ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 

Nasze innowacyjne lite produkty ( zarówno z drewna Dębowego jak i Jesionowego) pomyślnie przeszły wielomiesięczne badania w Instytucie Techniki Budowlanej, uzyskując pełną aprobatę do zastosowania na ogrzewaniu podłogowym.

Jednym z głównych atutów naszych Litych podłóg przeznaczonych na ogrzewanie Podłogowe jest ich Ekologiczność. w procesie obróbki termicznej używamy wyłącznie wysokiej temperatury i pary wodnej. nie stosujemy żadnych środków chemicznych. dzięki temu nasz produkt jest w pełni naturalny i przyjazny dla Środowiska.

W naszej ofercie znajdują się surowe deski oraz gotowe wyroby wykończone lakierem lub olejem. Dla produktów dedykowanych do ogrzewania podłogowego, oferujemy również możliwość nałożenia każdego pigmentu z naszej firmowej Palety kolorów.

Poniżej przedstawiamy różnice kolorystyczne, które zachodzą po procesie modyfikacji termicznej.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym artykułem o klasyfikacji Podłóg dębowych dedykowanych do montażu na ogrzewanie podłogowe. Dowiedz się więcej o różnicach między poszczególnymi klasami drewna i wybierz najlepszą dla siebie opcję!

Klasy Podłóg Dębowych na ogrzewanie Podłogowe.

Dąb Naturalny

Dąb Modyfikowany Termicznie

Podłogi Jesionowe A Ogrzewanie Podłogowe

Drewno jesionowe to materiał sprawdzający się również w kontekście ogrzewania podłogowego. Zastosowany w tym celu proces modyfikacji termicznej drewna sprawił, iż zyskało ono głębszą, ciemniejszą barwę. Ponadto deski podłogowe jesion termo mają zwiększoną stabilność wymiarową przy zmianach wilgotności powietrza. Badania wykonane we współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej dowiodły, że podłogi jesionowe mogą być stosowane wraz z ogrzewaniem podłogowym. 

Poniżej przedstawiamy różnice kolorystyczne, które zachodzą po procesie modyfikacji termicznej.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym artykułem o klasyfikacji Podłóg Jesionowych dedykowanych do montażu na ogrzewanie podłogowe. Dowiedz się więcej o różnicach między poszczególnymi klasami drewna i wybierz najlepszą dla siebie opcję!

Klasy Podłóg Dębowych na ogrzewanie Podłogowe.

Jesion Naturalny

Jesion Modyfikowany Termicznie

Zobacz Proces wygrzewania na własne oczy

Pozostałe wpisy

Zobacz wszystkie

Skontaktuj się z nami

    Maciej Gwiazda

    St. Specjalista Ds. Sprzedaży

    Scroll to Top